VI Zawody Wojewódzkie OSP i KDP - Krzeszów 2018


W dniu 09 września 2018 r. na stadionie sportowym „ROTUNDA” w Krzeszowie pow. niżański obyłby się VI Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze OSP i KDP woj. podkarpackiego. 

Organizatorem zawodów był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP i Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP a gospodarzami Wójt Gminy Krzeszów i Ochotnicza Straż Pożarna w Krzeszowie.

W zawodach uczestniczyło 47 drużyn w tym 24 drużyny męskie OSP i 23 drużyny kobiece z wszystkich powiatów woj. podkarpackiego.

Zawody rozpoczęły się od okolicznościowego apelu, podczas którego po raporcie oraz wciągnięciu flagi państwowej i odegraniu hymnu narodowego powitania uczestników i gości zawodów dokonał Wój Gminy Krzeszów Pan Stanisław Nowakowski a oficjalnego otwarcia Wiceprezes Zarządu Głównego – Prezes ZOW ZOSP RP Dh Janusz Konieczny. Na zakończenie apelu Prezes ZOW Janusz Konieczny i Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec złożyli oficjalne gratulacje członkom Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Krzeszowa pow. niżański i Racławówki pow. rzeszowski za zdobycie Mistrzostwa Polski podczas Ogólnopolskich Zawodów MDP rozegranych w dn. 31.08.-02.09.2018 r. w Licheniu i Koninie woj. wielkopolskie.

W trakcie zawodów drużyny kobiece i męskie startowały w 3 konkurencjach tj. „sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami”, „musztrze” i „ćwiczeniu bojowym”.

Po rozegraniu wszystkich konkurencji klasyfikacja końcowa zawodów przedstawiała się następująco:

W grupie „C” kobiecych drużyn pożarniczych:

1 miejsce - KDP Jabłonica Polska pow. brzozowski – 110,57 pkt.

2 miejsce - KDP Stare Oleszyce pow. lubaczowski  – 112,33 pkt.  

3 miejsce - KDP Nowosielec pow. niżański              – 113,88 pkt.

W grupie „A” OSP:

1 miejsce - OSP Bystrowice pow. jarosławski               – 89,72 pkt.

2 miejsce - OSP Stare Oleszyce pow. lubaczowski      – 95,70 pkt.  

3 miejsce - OSP Bolestraszyce pow. przemyski           – 97,91 pkt.

W poszczególnych konkurencja najlepsze wyniki osiągnęły:

W sztafecie pożarniczej 7x50 m z przeszkodami – w grupie „C” - KDP Jabłonica Polska z wynikiem – 67,15 pkt. a w grupie „A” – OSP Bystrowice z wynikiem – 56,50 pkt.

W ćwiczeniu bojowym – w grupie „C” - KDP Stare Oleszyce z wynikiem – 43,35 pkt. a w grupie „A” – OSP Bystrowice z wynikiem – 33,22 pkt.

Natomiast musztrę na zawodach najlepiej wykonały: KDP z Połomi pow. strzyżowski i OSP Markowa pow. łańcucki.

Wyniki szczegółowe zawodów można pobrać tutaj (kliknij) 

Po całodziennych zmaganiach na zakończenie zawodów najlepszym drużynom wręczono nagrody i wyróżnienia ufundowane przez organizatorów oraz współfinansujących zawody tj. Powiat Niżański, KZPT w Kaliszu, WUS Brzeziny i WORD w Tarnobrzegu. 

W uroczystym zakończeniu poza wojewódzkimi władzami pożarniczymi uczestniczyli goście m.in. Posłowie na Sejm RP Pan Zbigniew Chmielowiec i Pan Jerzy Paul, Starosta Niżański Pan Robert Bednarz oraz Dyrektor WORD w Tarnobrzegu Pan Marek Ożga.

Zdjęcia wykonał: M.Betleja Rzecznik prasowy KW PSP w Rzeszowie

Okolicznościowy album Związku OSP RP 2018

Informujemy, że nakładem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP został wydany okolicznościowy album pt.„W jedności siła – Bogu na chwałę, ludziom na pożytek – w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości – 1918-2018”.

Album zawiera wiele ciekawych opracowań historycznych, ale również  i z bieżącej działalność naszej strażackiej organizacji. W albumie opublikowano sporą ilość zdjęć z naszej historii,
ale również z aktualnych ważnych wydarzeń.

Album można już nabyć w naszych Biurach OW ZOSP RP w Rzeszowie, Krośnie i Przemyślu. Liczba egzemplarzy jest ograniczona. W związku z tym przyjmujemy również zgłoszenia telefoniczne i e-mailowe na zamówienia albumu. Poniżej kilkanaście zdjęć prezentujących album.

 


X Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP 2018

W dniu 24 czerwca 2018 roku na stadionie sportowym w malowniczo położonym Odrzykoniu gmina Wojaszówka w powiecie krośnieńskim odbyły się X Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP wg regulaminu CTIF. W zawodach uczestniczyło 35 drużyn – 17 dziewczęcych i 18 chłopięcych.

Zawody zostały poprzedzone polową mszą świętą, którą odprawił miejscowy proboszcz ksiądz Jan Rydzik. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali - gospodarz zawodów Wójt Gminy Wojaszówka Druh Sławomir Stefański oraz Prezes ZOW ZOSP RP Druh Janusz Konieczny.

Startujące drużyny MDP uczestniczyły w trzech konkurencjach tj. „biegu sztafetowym 400 m z przeszkodami”, „rozwinięciu bojowym” i „musztrze”.

Starty oceniała komisja sędziowska powołana przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Mariusz Kluza z Komendy Powiatowej PSP w Łańcucie.

Tegorocznymi mistrzami województwa zostały drużyny: w grupie dziewcząt MDP OSP Niechobrz pow. rzeszowski a w grupie chłopców MDP OSP Krzeszów pow. niżański.

Najlepiej wykonującymi „musztrę” drużynami były: dziewczęta z Wojaszówki (pow. krośnieński) i chłopcy z Dulczy Małej (pow. mielecki).

Województwo Podkarpacie w tegorocznych zawodach krajowych będą reprezentować 4 drużyny w tym 2 drużyny MDP dziewcząt z Niechobrza i Racławówki i 2 drużyny chłopców z Krzeszowa i Jabłonicy Polskiej.
Zawody krajowe odbędą się w dniach 31 sierpnia – 2 września w Koninie i Licheniu Starym woj. wielkopolskie.
Zbiorcze zestawienia wyników można pobrać poniżej:
Na zakończenie zawodów fundatorzy pucharów i wyróżnień wręczyli nagrody wszystkim drużynom, które przyjechały do Odrzykonia.
Nagrody wręczali Dh Janusz Konieczny Prezes ZOW ZOSP RP, bryg. Daniel Dryniak Z-ca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Dh Sławomir Stefański Wójt Gminy Wojaszówka oraz w imieniu Starosty Krośnieńskie Przewodniczący Rady Powiatu Pan Kazimierz Gładysz.

W całodziennych zawodach uczestniczyło liczne grono gości i sympatyków pożarnictwa w tym również Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP oraz Prezesi Zarządów Oddziałów Powiatowych ZOSP RP woj. podkarpackiego.

Sukces Podkarpackiej młodzieży w finale centralnym OTWP 2018

W dniach 1 - 3 czerwca 2018 roku w Świdwinie woj. zachodniopomorskie odbył się 41.finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestników OTWP gościł Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie.

Patronat nad Turniejem objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.

Reprezentacja województwa podkarpackiego liczyła 6 osób. W grupie szkół podstawowych reprezentowali nas Konrad Kozdrański i Dawid Antosz, w grupie gimnazjów - Kamila Ziara i Przemysław Sosna, a w grupie szkół średnich: Kamil Krauz i Rafał Kleszcz.
Opiekunem z ramienia Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP był Dh Józef Tucki – członek komisji ds. młodzieży ZOW ZOSP RP w Rzeszowie.

Po raz kolejny reprezentanci Podkarpacia udowodnili, że należą w zmaganiach OTWP do grona najlepszych w Polsce.

Konrad Kozdrański zajął I miejsce a Dawid Antosz był w ścisłym finale i zajął miejsce czwarte. Natomiast w grupie szkół średnich mistrzem Polski został Kamil Krauz przypomnijmy, że w roku ubiegłym Kamil Krauz był mistrzem Polski w grupie szkół gimnazjalnych.ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI 
ZWIĄZKU OSP RP
woj. podkarpackiego

35-016 Rzeszów
ul. Mochnackiego 4
tel.: 17 853 33 94 
fax: 17 853 33 96 
rzeszow@zosprp.pl

 
BIURA TERENOWE
__________________

BT KROSNO
38-400 Krosno
ul. Niepodległości 2
tel. (13) 43 23 905

 

BT PRZEMYŚL
37-700 Przemyśl
Pl. Świętego Floriana 1
tel. (16) 67 57 290