Ważne_RODO

Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP informuje, że w zakładce „Ochrona danych osobowych RODO” zostały opublikowane nowe wzory „Oświadczeń RODO”, które należy wykorzystywać w bieżącej działalności statutowej m.in.:

  1. Oświadczenie „RODO” dla członków młodzieżowych drużyn pożarniczych,
  2. Oświadczenie „RODO” dla uczestników eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ph.„Młodzież Zapobiega Pożarom”,
  3. Metryczka z oświadczeniem „RODO” dla uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ph.„ Zapobiegajmy Pożarom”.

Konkurs plastyczny 2019

Kolejna edycja OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO
„Zapobiegajmy Pożarom”- 2019

Przypominamy, że tradycyjnie w miesiącu lutym 2019 roku zostanie podsumowany etap wojewódzki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”.
Zgodnie z terminarzem podsumowanie konkursu na szczeblu wojewódzkim zostało zaplanowane na dzień 23 lutego 2019 roku i zostanie przeprowadzone na Zamku Dzieduszyckich w Zarzeczu pow. przeworski.W związku z powyższym prosimy wyróżnione prace plastyczne z podsumowań powiatowych przekazać do dnia 25 stycznia 2019 roku do:
Biura Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP w Rzeszowie, 35-016 Rzeszów ul. Mochnackiego 4,
lub bezpośrednio do Przewodniczącej jury konkursu Pani Janiny Mamak na adres: Centrum Kultury w Zarzeczu, 37-205  Zarzecze, tel. 16 6401514,
Poniżej do pobrania aktualny Regulamin konkursu plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”.

X Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP 2018

W dniu 24 czerwca 2018 roku na stadionie sportowym w malowniczo położonym Odrzykoniu gmina Wojaszówka w powiecie krośnieńskim odbyły się X Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP wg regulaminu CTIF. W zawodach uczestniczyło 35 drużyn – 17 dziewczęcych i 18 chłopięcych.

Zawody zostały poprzedzone polową mszą świętą, którą odprawił miejscowy proboszcz ksiądz Jan Rydzik. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonali - gospodarz zawodów Wójt Gminy Wojaszówka Druh Sławomir Stefański oraz Prezes ZOW ZOSP RP Druh Janusz Konieczny.

Startujące drużyny MDP uczestniczyły w trzech konkurencjach tj. „biegu sztafetowym 400 m z przeszkodami”, „rozwinięciu bojowym” i „musztrze”.

Starty oceniała komisja sędziowska powołana przez Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP a sędzią głównym zawodów był mł. bryg. Mariusz Kluza z Komendy Powiatowej PSP w Łańcucie.

Tegorocznymi mistrzami województwa zostały drużyny: w grupie dziewcząt MDP OSP Niechobrz pow. rzeszowski a w grupie chłopców MDP OSP Krzeszów pow. niżański.

Najlepiej wykonującymi „musztrę” drużynami były: dziewczęta z Wojaszówki (pow. krośnieński) i chłopcy z Dulczy Małej (pow. mielecki).

Województwo Podkarpacie w tegorocznych zawodach krajowych będą reprezentować 4 drużyny w tym 2 drużyny MDP dziewcząt z Niechobrza i Racławówki i 2 drużyny chłopców z Krzeszowa i Jabłonicy Polskiej.
Zawody krajowe odbędą się w dniach 31 sierpnia – 2 września w Koninie i Licheniu Starym woj. wielkopolskie.
Zbiorcze zestawienia wyników można pobrać poniżej:
Na zakończenie zawodów fundatorzy pucharów i wyróżnień wręczyli nagrody wszystkim drużynom, które przyjechały do Odrzykonia.
Nagrody wręczali Dh Janusz Konieczny Prezes ZOW ZOSP RP, bryg. Daniel Dryniak Z-ca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, Dh Sławomir Stefański Wójt Gminy Wojaszówka oraz w imieniu Starosty Krośnieńskie Przewodniczący Rady Powiatu Pan Kazimierz Gładysz.

W całodziennych zawodach uczestniczyło liczne grono gości i sympatyków pożarnictwa w tym również Komendanci Miejscy i Powiatowi PSP oraz Prezesi Zarządów Oddziałów Powiatowych ZOSP RP woj. podkarpackiego.

Sukces Podkarpackiej młodzieży w finale centralnym OTWP 2018

W dniach 1 - 3 czerwca 2018 roku w Świdwinie woj. zachodniopomorskie odbył się 41.finał centralny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Uczestników OTWP gościł Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Stefana Żeromskiego w Świdwinie.

Patronat nad Turniejem objęli: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.

Reprezentacja województwa podkarpackiego liczyła 6 osób. W grupie szkół podstawowych reprezentowali nas Konrad Kozdrański i Dawid Antosz, w grupie gimnazjów - Kamila Ziara i Przemysław Sosna, a w grupie szkół średnich: Kamil Krauz i Rafał Kleszcz.
Opiekunem z ramienia Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP był Dh Józef Tucki – członek komisji ds. młodzieży ZOW ZOSP RP w Rzeszowie.

Po raz kolejny reprezentanci Podkarpacia udowodnili, że należą w zmaganiach OTWP do grona najlepszych w Polsce.

Konrad Kozdrański zajął I miejsce a Dawid Antosz był w ścisłym finale i zajął miejsce czwarte. Natomiast w grupie szkół średnich mistrzem Polski został Kamil Krauz przypomnijmy, że w roku ubiegłym Kamil Krauz był mistrzem Polski w grupie szkół gimnazjalnych.ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI 
ZWIĄZKU OSP RP
woj. podkarpackiego

35-016 Rzeszów
ul. Mochnackiego 4
tel.: 17 853 33 94 
fax: 17 853 33 96 
rzeszow@zosprp.pl

 
BIURA TERENOWE
__________________

BT KROSNO
38-400 Krosno
ul. Niepodległości 2
tel. (13) 43 23 905

 

BT PRZEMYŚL
37-700 Przemyśl
Pl. Świętego Floriana 1
tel. (16) 67 57 290