Finał centralny OTWP 2024

W dniach 08-09 czerwca 2024 roku w Gąsawie województwo kujawsko-pomorskie odbył 46. Finał OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ ph. Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Olbrzymi sukces odnotowała reprezentantka województwa podkarpackiego. Michalina Bobrecka uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej gmina Lubaczów w grupie I – klasy I-IV szkół podstawowych zajęła I miejsce w kraju.

Serdeczne gratulacje dla Michalinki, Jej Rodziców i Opiekunów.


Fot. Michalina w czasie sprawdzianu praktycznego.

Eliminacje wojewódzkie OTWP 2024

W dniu 17 maja 2024 roku w Uczelni Państwowej im. Jana Grodka w Sanoku odbyły się 26 eliminacje wojewódzkie 46 edycji OTWP „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Na eliminacje wojewódzkie do Sanoka zgłosiło się w 3 grupach wiekowych 64 uczestników z 22 oddziałów powiatowych ZOSP RP województwa podkarpackiego.Uczestników eliminacji przywitał w murach uczelni Rektor UP dr hab. inż. Mateusz KACZMARSKI a otwarcia dokonali st. bryg. Grzegorz OLENIACZ - Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego i dh Witold KAZIENKO - Wiceprezes ZOW ZOSP RP. Po otwarciu i 30 minutowym teście uczestnicy mieli okazję zwiedzenia Uczelni w szczególności wyjątkowych pracowni kształcenia praktycznego z zakresu ratownictwa medycznego. Po zwiedzaniu uczelni i posiłkach przygotowanych przez członków OSP Pielnia i OSP Jaćmierz odbyły się finały ustne, które wyłoniły tegorocznych laureatów eliminacji wojewódzkich OTWP. Dwóch najlepszych uczestników z każdej grupy wiekowej będzie reprezentować woj. podkarpackie w finale krajowym OTWP, który odbędzie się w dniach 08-09 czerwca 2024 roku w Gąsawa/Biskupinie powiat żniński woj. kujawsko -  pomorskim.
Wyniki szczegółowe  z testów i finału ustnego poniżej:

Grupa I – klasy I – IV szkół podstawowych

Grupa II – klasy V-VIII szkół podstawowych

Grupa III – uczniowie szkół ponadpodstawowych

Finał OSKP Związku OSP RP 2024

Informujemy, że została już rozstrzygnięta tegoroczna edycja OGÓLNOPOLSKIEGO STRAŻACKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO Związku OSP RP w 2024r. Kolejny sukces na szczeblu krajowym odnieśli reprezentanci Województwa Podkarpackiego.
Dziękujemy wszystkim autorom prac za udział w konkursie, ich zaangażowanie, pomysłowość.
Opiekunom dziękujemy za ogromne zaangażowanie, rozpowszechnienie informacji o konkursie wśród dzieci i młodzieży oraz za zmobilizowanie swoich podopiecznych.
Serdecznie gratujemy nagrodzonym i wyróżnionym i już zapraszamy do kolejnej edycji.
Wyniki finału pod linkiem:

https://zosprp.pl/2024/03/27/ogolnopolski-strazacki-konkurs-plastyczny-8/

Spotkanie laureatów planowane jest 25 maja br. w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

ODDZIAŁ WOJEWÓDZKI 
ZWIĄZKU OSP RP
woj. podkarpackiego

35-016 Rzeszów
ul. Mochnackiego 4
tel.: 17 853 33 94 
fax: 17 853 33 96 
rzeszow@zosprp.pl

 
BIURA TERENOWE
__________________

BT KROSNO
38-400 Krosno
ul. Niepodległości 2
tel. (13) 43 23 905

btkrosno@wp.pl

 

BT PRZEMYŚL
37-700 Przemyśl
Pl. Świętego Floriana 1
tel. (16) 67 57 290

przemysl@zosprp.pl